O celkem pětadvacet startovacích bytů v osudí se přihlásilo 262 zájemců. Velký nepoměr jasně dokazuje, že se metropole Pardubického kraje trefila do černého. Vylosovaní „výherci“ si teď nové byty buď prohlíží, nebo mají podepsané nájemní smlouvy.
„Dvě třetiny žadatelů nemají trvalé bydliště v Pardubicích a přitom zde pracují. Ukazuje se, že se nám projektem startovacího bydlení daří lákat do Pardubic mladé, perspektivní lidi,“ pochvaloval si náměstek primátora Jakub Rychtecký.
Průměrný věk zájemců se pohybuje kolem 26 let, téměř 40 procent z nich má buď vyšší odborné nebo vysokoškolské vzdělání.
Pokud jsou výherci s byty spokojeni, první tři roky platí nájem 50 korun za metr čtverečný, v posledním, tedy čtvrtém roce, pak 80 korun za metr čtverečný. K tomu platí nájemníci také energie.
Pardubice realizují projekt startovacích bytů již třetí rok po sobě. Během té doby pronajaly už 75 bytů, u nichž neregistrují ani korunu dluhu na nájemném. Městu se tedy tato nabídka velmi vyplácí.
„Obrovský zájem o startovací byty je pro nás motivací do další práce. Jednou z uvažovaných lokalit pro potřeby startovacích bytů by mohly být například bytové domy v Husově ulici, kam bychom měli na základě doporučení a analýz ČVUT investovat,“ dodal Rychtecký.
Autor: Petr Jindra
Přidejte se k nám na facebooku!